Aliağa Petkimspor 75 – 85 Pınar Karşıyaka

ING Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında takımımız, Pınar Karşıyaka karşısında sahadan 75-85’lik skorla mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın ilk çeyreği büyük bir çekişmeye sahne oldu. Skor üstünlüğünün el değiştirdiği çeyrekte son saniyelere 18-18 eşitlikle girilirken Sek Henry üç sayılık isabet ve faul bulunca ilk çeyrek Pınar Karşıyaka’nın 22-18’lik üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe hızlı bir giriş yapan rakibimiz, DJ Kennedy’nin sayılarıyla farkı arttırdı ve skoru 23-31’e getirdi. Fark açılmaya başlamadan 8-0’lık seri yakalayan takımımız skoru 31-31’de eşitledi. Kıran kırana geçen periyodun son bölümünde Morgan’ın basket faulüyle öne geçen konuk ekip, Sek Henry’nin üst üste bulduğu iki üçlükle devreyi 47-38 önde tamamladı.

İkinci yarıya üst üste basketlerle başlayıp, Okben’in üç sayılık isabetiyle karşılaşmada öne geçmeyi başardık. Molanın ardından Kennedy, M’Baye ikilisiyle üst üste isabetler bulan rakibimiz farkı 10 sayıya çekmeyi başardı. Çeyrek sonunda Taylor’ın serbest atış çizgisinden isabetlerle Pınar Karşıyaka üçüncü çeyreği 67-55 önde tamamladı.

Son çeyreğe hızlı başlayan ve 6-0’lık seri yakalayan takımımız, farkı 6 sayıya kadar indirmeyi başardı. Bu isabetlere Morgan ile karşılık veren Pınar Karşıyaka farkı korusa da Okben ve Saras’ın üçlükleriyle farkı 4 sayıya indirdik ama Pınar Karşıyaka’nın yakaladığı 5-0’lık seri ile beraber fark açıldı. Karşılaşmanın geri kalan kısmında da karşılıklı sayılar devam etti ve sahadan 85-75’lik skorla mağlup ayrıldık.

Aliağa Petkimspor’da Zack ve Hummer 17’şer sayıyla öne çıkarken Pınar Karşıyaka’da Amath M’Baye 17 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.

 

 

Karşılaşmadan kareler:

 

Maçın özeti: