ALİAĞA PETKİMSPOR 85 – 88 DARÜŞŞAFAKA LASSA

Aliağa Petkimspor’umuz, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 19. Haftasında Darüşşafaka Lassa’yı konuk etti.

 

Karşılaşmaya savunmada iyi başlayan konuk ekip ilk 3 dakikayı 11-4 önde geçti. Rakibin başlangıcına iyi reaksiyon veren takımımız Kenny Chery ve Omar Prewitt ile üst üste üç sayılık isabetler bularak 12-0’lık seri yakaladı ve üstünlüğü aldı. İlk çeyreğin kalan kısmında üstünlüğünü koruyan ekibimiz ilk çeyreği 22-18 önde tamamladı.

 

İkinci periyoda 13-6’lık seri ile başlayan konuk ekip tekrar üstünlüğü ele alsa da oyundan kopmayan takımımız farkın açılmasını engelledi ve karşılıklı basketlerle geçen bölümün ardından Darüşşafaka Lassa soyunma odasına 42-38 önde gitti.

 

Üçüncü periyoda tıpkı ilk çeyrekte olduğu gibi üst üste üç sayılık isabetlerle giren takımımız 5:53 kala 51-48’lik üstünlüğü yakaladı.  Periyodun kalan kısmında iki takım da birbirine üstünlük kuramadı ve son çeyreğe 60-58’lik üstünlüğümüzle gidildi.

 

Son periyoda bu kez 14-4’lük seri yakalayarak başlayan konuk ekip normal sürenin bitimine 6 dakika kala farkı 8 sayıya çıkardı. Bu seriye 7-0’la karşılık vererek farkın açılmasını engelleyen takımımız bitime 44 saniye kala Peyton Aldridge’in üç sayılık isabetiyle 74-73 öne geçti. Kalan bölümde Ercan Osmani ile serbest atış çizgisinden 2/1’le döndü ve son top takımımıza kalmış oldu. Takımımız Phil Booth ile son toptan yararlanamadı ve karşılaşma 74-74’lük skorla uzatmaya gitti.

 

Uzatmaya üst üste iki üçlükle başlayıp tüm rüzgarı arkasına alan konuk ekibe 5 – 0’lık seriyle karşılık veren takımımız farkı tekrar 1 sayıya indirse de son 44 saniyeye konuk ekip 6 sayı farkla önde girdi. Önce Omar Prewitt, ardından Kenny Chery ile üst üste iki üçlük bularak skoru tekrar eşitlesek de konuk ekip Matt Mooney’in son saniyede kaydettiği üç sayılık isabet ile karşılaşmadan 88-85 galibiyetle ayrıldı.

 

Takımımızda Omar Prewitt 27 sayı, 5 ribaund, 7 asist, Kenny Chery ise 19 sayı ve 3 asist ile mücadele etti.

 

Takımımız ligin 20. Haftasında 11 Mart Cumartesi günü saat 18:00’da Frutti Extra Bursaspor’a konuk olacak.