ALİAĞA PETKİMSPOR 97 – 83 BEŞİKTAŞ EMLAKJET

Aliağa Petkimspor’umuz, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında konuk ettiği Beşiktaş Emlakjet’i 97-83 mağlup ederek ligdeki 5. galibiyetini aldı.

Karşılaşma karşılıklı isabetlerle başlarken Rich’in basketlerine Kenny’nin skorer oyunuyla karşılık veren ekibimiz oyunu dengeledi. Periyodun kalan bölümünde iki ekip de birbirine net bir üstünlük kuramadı ve Beşiktaş Emlakjet bu çeyreği 22-18 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte Tai Webster’ın üst üste bulduğu isabetlerle farkı 7 sayıya çıkaran takımımıza Okben ve McCormack ile karşılık veren Beşiktaş Emlakjet oyunu dengelese de çeyrek sonunda Dorukhan Engindeniz’in 3 serbest atışıyla soyunma odasına 43-41 önde gittik.

Üçüncü çeyreğe çok etkili başlayan takımımız Tai ve Kenny’nin hücumdaki etkili oyunuyla farkı çift hanelere kadar çıkarmayı başardı ve son çeyreğe 74-60 önde gitti.

Son çeyrekte de farkı çift hanelerde tutan takımımız rakibin kendisine yaklaşmaya çalıştığı anlarda iyi reaksiyon gösterdi ve parkeden 97-83’lük galibiyetle ayrıldı.

Takımımızda Kenny Chery 29 sayıyla maça damga vururken Omar Prewitt 17 sayı 5 ribaund, Tai Webster ise 17 sayı, 5 ribaund ve 5 asist ile öne çıkan isimler oldu.

Aliağa Petkimspor’umuz ligin 12. Haftasında 25 Aralık Pazar günü saat 18:00’da Tofaş’a konuk olacak.