Aliağa Petkimspor Ailemiz Büyüyor!

Çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla daha aydınlık bir geleceğe ulaşmasını hedefleyen Aliağa Petkimspor’umuz altyapı faaliyetlerini genişleterek spor okullarımıza bir yenisini daha ekliyor!

Aliağa’mızda hayat bulan ve basketboldan bisiklet branşına değin birçok spor dalında çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe daha enerjik ve özgüvenli adımlar atmasına destek olan spor okullarımızın yeni şubesi İzmir/Mavişehir’de basketbol coşkusunu nesilden nesile yaymak için basketbol branşında eğitim vermek üzere açılıyor.

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden, spora ve sporcuya desteği çok önemli bir yerde tutan Aliağa Petkimspor Kulübü’müzün Genel Menajeri Levent TÜRKNAS “Aliağa’mızda sadece BSL’de mücadele eden profesyonel bir basketbol takımı olma değil, birçok branşta çocukları ve gençleri sporla buluşturan bir lokomotif olma misyonumuz da var. Bu misyon gereği Aliağa’mızda açtığımız spor okullarına İzmir Mavişehir’de açacağımız basketbol spor okulumuz ile devam ediyoruz. Amacımız başka illerde de okullar açarak Türk sporuna hizmet etmek” dedi.