Beşiktaş Icrypex 96-94 Aliağa Petkimspor

Aliağa Petkimspor’umuz ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında deplasmanda Beşiktaş Icrypex ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya iyi başlayan ekibimiz, Ege ile üst üste bulduğu isabetlerle ilk bölümü önde geçti. Çeyreğin ortalarından itibaren Blackmon’la isabetler bulan Beşiktaş Icrypex, skoru dengelemeyi başardı ve Ercan’ın son saniye üçlüğüyle çeyreği 29-27 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe savunmada çok iyi başlayarak 11-4’lük seriyle öne geçmeyi başarsak da çeyreğin devamında iyi reaksiyon gösteren rakibimiz, tekrar skorda dengeyi sağladı. Çeyreğin sonunda Dorukhan ile üç sayılık isabet bularak farkı 2 sayıya indirdik ve soyunma odasına 47-45 geride gittik.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan rakibimiz öne geçse de Wimbush’un etkili performasmansıyla oyunda kalmayı başaran takımımız, karşılıklı isabetlerin bulunduğu çeyreği 70-66 geride tamamladı.

Son çeyreğe Egehan ve Blackmon’un üçlükleriyle başlayan rakibimiz farkı 10 sayıya çıkardı ve molaya gittik. Moladan çok etkili dönen takımımız savunmadaki etkili oyunuyla farkı kapattı ve Ray’in üç sayılık isabetiyle öne geçmeyi başardı. Son bölümde Wimbush’un üçlüğü ve Saras’ın teknik faul atışıyla son 30 saniyeye 7 sayı farkla önde giren takımımız kalan sürede rakibin üst üste üç tane 3 sayılık atış isabeti bulmasına engel olamadı ve salondan 96-94’lük skorla mağlup ayrıldı.

Wimbush, 27 sayıyla takımımızda maçın en skorer ismi oldu. 24. haftada Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’u kendi sahamızda konuk edeceğiz.