Tofaş Spor Kulubü 88 – 80 Aliağa Petkimspor

Karşılaşmanın ilk periyodu büyük çekişmeye sahne oldu. Skorun sürekli el değiştirdiği çeyreğin son saniyelerine 20-20 eşitlikle girilirken, Thomas Wimbush’un smacıyla çeyreği 20-22’lik üstünlükle tamamladık.

İkinci periyotta Christon ile pota altını etkili kullanmaya başlayan TOFAŞ, Berkan Durmaz’ın smacıyla farkı çift hanelere çıkardı. Wimbush’ın sayılarına Ray ve Zack’in katılmasıyla oyuna tekrar ortak olduk ama devre arasına 44-40 geride girdik.

Üçüncü periyoda hızlı başladık ve Canberk ve Ray’den gelen dış atış isabetleriyle skoru 46-48’e getirdik. Dengeli geçen oyunda serbest atış şanslarını değerlendirdik ve final periyoduna 62-64’lük üstünlükle girdik.

Final periyodunda Dj White ve Criston’un etkili oyununa, Thomas Wimbush’un sayıları ile direnç gösterdik ama yeterli olmadı ve takımımız sahadan 88-80’lik skorla mağlup ayrıldı.

Başantrenörümüz Kestas Kemzura’nın maç sonu açıklamaları:

Fiziksel temasın çok yoğun olduğu bir mücadele oldu. Oyun yakın geçse de 3 çeyrek boyunca oyunda kalıp kontrolü sağladık. Son çeyreğin başlangıcında hücumda organize olamadık ve Tofaş’ın fiziksel oyununa doğru şekilde cevap veremedik. Ayrıca başarılı şutlar buldular. Oyun planımız gereği bazı anlarda şut riske etmemiz gerekti ama Tarık Phillip’i savunma konusunda daha iyi iş çıkarmalıydık. Bugün çok iyiydi. Doğrusunu söylemek gerekirse o iyi bir oyuncu ve skorer. Tofaş gibi takımlara karşı maçın başından sonuna dek konsantrasyonunuzu ve fiziksel gücünüzü kaybetmemelisiniz. Bugün 30 dakika boyunca iyi bir basketbol oynadık ama yeterli olmadı. Tofaş takımını tebrik ederim.