Petkimspor
A Takım
15 Mart 1984 tarihinde Petkim Petrokimya Holding A. Ş. tarafından kurulan kulübümüz; basketbol, voleybol, futbol, optimist, bisiklet, atletizm bilardo ve uzak doğu sporlarında ferdi ve takım olarak faaliyet göstermektedir.
Basketbol branşında 1984 yılından bu yana Erkekler Bölgesel Ligi’nde faaliyet gösteren kulübümüz; 2012 – 2014 yılları arasında Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde 2014 – 2020 yılları arasında Türkiye Basketbol Ligi’nde faaliyet göstermiş ve 2020 sezonu itibarıyla Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etmektedir. 2023-2024 sezonu'nda ilk Türkiye Kupasına katılma başarısı göstermiştir.
Kadın voleybol branşında ise 1984 yılından bu yana il içi ve il dışındaki minik küçük, yıldız ve genç takım kategorilerindeki tüm müsabakalara katılan kulübümüz sayısız şampiyonluklar kazanmıştır. Genç kızlarının aktif olarak spor yapmasına olanak sağlamış ve profesyonel sporcular yetiştirmiştir.
1993 – 2005 yılları arasında 3. ligde profesyonel olarak yer alan futbol takımımız, altyapıdaki tüm kategorilerde de uzun yıllar mücadele etmiştir.
![](/Content/images/bgl-team/image-1.png)
![](/Content/images/bgl-team/image-2.png)
Petkimspor
Kadro
![Burak Gören](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\BurakGoren,454.png)
Burak Gören
Başantrenör
![Candost Volkan](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\CandostVolkan,455.png)
Candost Volkan
Yardımcı Antrenör
![İbrahim Avcı](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\IbrahimAvci,456.png)
İbrahim Avcı
Yardımcı Antrenör
![Murat Kaya](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\MuratKaya,457.png)
Murat Kaya
Yardımcı Antrenör
![Melih Hıdır](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\MelihHidir,458.png)
Melih Hıdır
Yardımcı Antrenör
![Derya Günay](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\DeryaGunay,459.png)
Derya Günay
Atletik Performans Antrenörü
![Ali Şükan Türkdoğan](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\AliSukan,460.png)
Ali Şükan Türkdoğan
Takım Doktoru
![Osman Çekiçci](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\OsmanCekicci,461.png)
Osman Çekiçci
Masör
![Deniz Murat Yılmaz](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\DenizMurat Yilmaz,462.png)
Deniz Murat Yılmaz
Fizyoterapist
![Şenol Ayvataş](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\SenolAyvatas,453.png)
Şenol Ayvataş
Malzeme Sorumlusu
![Yüksel Şimşek](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\YukselSimsek,482.png)
Yüksel Şimşek
Malzeme Sorumlusu
![Gökcan Süner](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\GokcanSuner,465.png)
Gökcan Süner
Takım Şoförü
![](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\Levent-Turknas,47.png)
Levent Türknas
Genel Menajer
![Gamze Özyurttaş](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\GamzeOzyurttas,480.png)
Gamze Özyurttaş
İdari Menajer
![Sertaç Hepşen](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\SertacHepsen,481.png)
Sertaç Hepşen
Takım Menajeri
![Tunç Çalı](https://cdn.petkimspor.org/content/uploads\1280x768\TuncCali,451.png)
Tunç Çalı
Asistan Menajer